14.04.2015 | http://ar.volyn.ua

 

За рік (від лютого 2014 до лютого 2015 року) роботи волинські волонтеризібрали для війська щонайменше 100 мільйонів гривень та понад 600 тонн речей і продуктів. Але волонтери зізнаються, що насправді цифра вища у декілька разів.

1160-300x199

Волінські волонтери

Щоб отримати цю інформацію Мирославу Ватащуку з IA ZIK довелося звернутися до волонтерів та благодійних організацій із проханням прозвітувати про надану допомогу військовим. Як виявилося, підрахувати її не так уже й просто.

Наприклад, попри безліч фотозвітів у соцмережах та репортажів у ЗМІ, досить рідко передана допомога оформляється документально.

«Основна проблема в тому, що ми завозимо на передову. Там немає ні печатки, ні людини відповідальної, яка може поставити на баланс те, що ми привозимо. Ми привозимо на передову, їдемо назад – заїжджаємо в штаб. Кажемо, що дали те і те, надаємо координати людини, яка отримала допомогу. Просимо поставити нам печатку на акті прийомки-передачі. Вони всі ігнорують, вони не хочуть ставити. Кілька разів прийняв по актах ДУК. А от в «Азові» не змогли, хоча фотозвіт є, і ЗМІ про це писали», – зазначає керівник громадської організації «Автомайдан України» Олег Бондарук.

Ця організація щотижня відправляє з Луцька в зону АТО дві машини допомоги. Зазвичай – бус або фуру. Таким чином до українських військових вже потрапили понад 200 тонн допомоги. Адже часто люди приносять домашню закрутку, діаспора надсилає речі. «От як їх оцінити у гривнях? Там і продукти, і медикаменти, і теплий одяг!» – каже Бондарук.

Ще один аспект. Джерело IA ZIK у «Автомайдані України» розповіло: для того, аби відправити машину на схід, треба закупити по потребах бійців ще мінімум на 30 тис грн.. «Це окрім харчів та вже залучених під час акцій речей. В середньому в нас відправляється 2 авто в тиждень. Тож рахуйте», – зазначив співрозмовник.

Нехитрі розрахунки показують цифру вельми солідну – понад два мільйони гривень за вісім місяців. Які по звітах практично не проходять. Подібна ситуація у багатьох волонтерів, як зізнаються вони у неформальних розмовах.

До речі, волинський бізнес теж надає перевагу допомагати військовим без зайвих паперових клопотів. За інформацією виконавчого директора благодійного фонду «Волинь-2014» Володимира Кривовича, засновники БФ офіційно (згідно з рахунком з 2 вересня 2014р) надали допомогу на суму понад 5 мільйонів гривень. Поза рамками ж БФ «Волинь-2014» його фундатори відремонтували техніки, закупили обладнання чи надали іншої підтримки на ще понад 17 млн грн.

БФ «Волинь-2014» передає допомогу 14 ОМБР перед виїздом в АТО. Грудень 2014р.

Інша проблема – подвійне звітування про надання однієї і тієї ж допомоги різними організаціями. Адже якщо частину коштів, за які закупляють потрібну амуніцію, волонтери збирають із пожертв пересічних українців чи переказів із діаспори, то значні суми їм надають ті ж благодійні фонди олігархів.

Однак, ця проблема «подвійного звітування» повністю нівелюється обсягами допомоги, яку ніхто не обліковував публічно.

На жаль, не всі волонтерські організації надали звіти, хоча би приблизні, про надану військовим допомогу. Але і отримана від 24 волонтерських груп та благодійних організацій інформація вражає.

Антоніна Клімішина візуалізувала цифри зібрані Мирославом Ватащуком.

волонтери2-848x1200

Pin It on Pinterest