02.03.2015 | http://helpua.info/

IMG_3334-700x525

Cпільна нарада у офісі «Фонда оборони країни» запрошений начальник тилу ОК «Південь» Ігор Ступницький.

Волонтери сьогодні заявляють про дві головні проблеми на передовій: солдати не доїдають і одягнені у казна-що. Тому на спільну нараду до офісу «Фонду оборони країни» запросили начальника тилу ОК «Південь» Ігоря Ступницького.

– На харчування одного солдата Батьківщина виділяє 25 грн. на день. Продуктами армію забезпечують господарчі структури, причому таких фірм на всю Україну не більше 4-5. Проте можу заявити, що продукти харчування на передову поставляють регулярно, є лише єдиничні випадки, коли вони не доходять, – заявив він.

– Я спілкувалася с солдатами з передової, а саме з Авдіївки, – вступає в суперечку з військовим волонтер Наталія Хазан. – Вони кажуть, що їм видають лише м’ясні консерви або рибні. Але ж цього недостатньо, потрібен хліб, крупи, масло…

IMG_3329-450x337

Нарада у офісі «Фонду оборони країни»

– Все це теж закупається, але бувають випадки, коли просто не хочуть кухарі розгортати польові кухні. Буває й таке, що не вистачає одноразового посуду, а на передовій помити тарілки – це проблема, треба десь нагріти цілий казан води, – відповідає Ігор Ступницький. – Звісно, якщо волонтери привозять готову їжу, солдати швидше з’їдять домашні страви, ніж казенні.

Забезпечення солдат одностроєм ви теж переклали на волонтерів, – говорить Дар’я Андрусенко-Якотюк. – 43-й батальйон, котрим я опікуюсь, одягнений у міліцейські бушлати і взутий у гумові «дутики». Теплого взуття у них немає. Коли я буваю на позиціях, особливо в Луганській області – це просто жах. Золоте, Попасне – там солдати навіть волонтерів не бачать…

IMG_3327-450x337

Волонтер Дар’я Андрусенко-Якотюк

– За нормами невійськового часу бійцю має вистачати одностроя на півроку, – говорить Ігор Ступницький. – Проте в умовах жорстких боїв цього недостатньо…

Під час наради вирішили, що потрібно зробити все, аби волонтери не купували те, що вже є на військових складах. Тому вирішили, що усі заявку, котрі вони отримують від своїх підшефних, мають передавати Ігорю Ступницькому. А він вже буде давати відповідь, що є на складі, а які позиції не закриті, й потрібна допомога волонтерів.

– Пропоную створити моніторингову групу з наших людей, з тих кому ми довіряємо, і з ваших, щоб регулярно перевіряти підрозділи на передовій, – запропонував голова правління «Фонду оборони країни» Павло Хазан. – Продумати графік рейдів і, не попереджаючи командира, приїжджати на позиції, щоб перевірити, чим харчуються солдати, та як вони одягнені.

IMG_3321-450x337

Голова «Фонду оборони країни» Павло Хазан

Ця пропозиція задовольнила усіх учасників наради. Моніторингова група допоможе виявити негаразди на передовій і дозволить швидше навести там лад. Окрім того, начальник тилу ОК «Південь» Ігор Ступницький пообіцяв розробити єдиний алгоритм прийому та постановки на облік гуманітарної допомоги, а також поспілкуватися з командирами, щоб вони не боялися цього робити. Офіційні акти прийому-передачі матеріальних цінностей дозволять краще проконтролювати використання волонтерської допомоги.

IMG_3332-450x337

Волонтери

 

Pin It on Pinterest