20.04.2015 |Фонд Оборони Країни

Чому держава не забезпечує ліками підконтрольні Україні території Донбасу? http://helpua.info/…/chomu-derzhava-ne-zabezpechuye-likami…/

11174975_832952263457350_1142390955332289061_n

Ольга Богомолець

Саме з таким питанням ми звернулися сьогодні до голови Комітету ВР з питань охорони здоров’я Ольги Богомолець під час прес-конференції в облдержадміністрації. До «Фонду оборони країни» телефонують з Красногорівки з проханням забезпечити ліками місцеві лікувальні заклади, тому що держава не надає навіть інсулін, хоча у цьому населеному пункті багато хворих на цукровий діабет і інвалідів з іншими захворюваннями. З аналогічною проблемою стикається лікувальний заклад Старогнатівки. «Фонд оборони країни» вже відправив у це село ліки на солідну суму.

Ольга Богомолець відповіла, що керівники лікувальних закладів цих населених пунктів мають написати письмове звернення до начальника Департамента охорони здоров’я Донецької військово-цивільної адміністрації. А він вже звернеться до Міністерства охорони здоров’я України. У нашій державі наразі всі пацієнти забезпечені інсуліном, а якщо до якихось хворих він не доходить, цю проблему можна вирішити. Інші ліки теж знайдуться, тому що в Україну постійно надходить гуманітарна допомога.

Народний депутат також заявила, що Дніпропетровськ – це єдине місто, де ще не перейменували госпіталь інвалідів ВВВ на госпіталь інвалідів усіх війн. Як тільки це зроблять, до нього зможуть направляти учасників АТО. А поки що цей госпіталь не використовується на всю свою потужність. За рік у ньому пройшли лікування лише 30 учасників війни на Донбасі, а могли б пролікувати щонайменше 300.

Відомий волонтер і журналіст Лариса Токар поставила ще одне гостре питання: чому в лікарні №6 на одного військового виділяється 7 гривень на день на ліки і стільки ж на харчування? За цей рік волонтери цієї лікарні знайшли понад 250 тис. грн. на потреби хворих воїнів АТО, але цей ресурс не безмежний. Чи може держава виділити нормальну суму на лікування своїх військових?

Ольга Богомолець сказала, що Комітет ніяк не порозуміється з Міністерством охорони здоров’я стосовно того, яким чином проводити медичну реформу. Вона ж вважає, що гроші мають виділятися не за кількістю ліжок у лікарні, а «ходити» за пацієнтом. І додала, що Дніпропетровщині варто брати приклад з Житомирської області, де створили лікарську комісію для демобілізованих. Людина, яка воювала на Донбасі, приходить лише з довідкою учасника АТО і паспортом. Її повністю обстежують, а також надають психологічну консультацію. Після чого виписується маршрутна картка, де саме краще лікувати конкретного демобілізованого, а також, де він потім зможе пройти реабілітацію. Причому кошти на всі ці потреби виділяють з резервного фонду Житомирської обласної ради.

Pin It on Pinterest